W Trójkącie – Recenzja
Ruben Östlund w tym roku wygrał swoją drugą palmę w Cannes. Można powiedzieć, że to historyczne osiągniecie zważając że nie ma jeszcze 50 lat, a jest to tak naprawdę trzeci film, z którym wyszedł do szerszej publiki.
Read MoreRuben Östlund w tym roku wygrał swoją drugą palmę w Cannes. Można powiedzieć, że to historyczne osiągniecie zważając że nie ma jeszcze 50 lat, a jest to tak naprawdę trzeci film, z którym wyszedł do szerszej publiki.
Read MoreWszyscy czekamy na „Barbie” ze scenopisarskim duetem Greta Gerwig i Noah Baumbach w reżyserii Grety. Jednak w tak zwanym międzyczasie dostaliśmy inny film tego tuetu, w tym przypadku za scenariusz i reżyserię odpowiadał Baumbach, a Great wystąpiła w głównej roli kobiecej.
Read MoreBez wątpienia Steven Spielberg to jedno z najważniejszych nazwisk w świecie kina. Od „Szczęk” czy „Indiana Jonsa”, które zrewolucjonizowało filmy po artystyczny sukces „Listy Schindlera” to Spilberg przez wiele lat był jedną z czołowych postaci kina mimo też wielu słabszych filmów. Aż doszliśmy do momentu, gdy postanowił nagrać coś w zasadzie swojej filmowej autobiografii.
Read More
„Na noże” był jednym z największych filmowych zaskoczeń ostatnich lat. Mieszanina filmu dentystycznego z komedią, która jest jednocześnie samoświadomym pastiszem tego typu filmów opierająca się na świetnie zarysowanych postaciach. Netflix to wyczuł i zaserwował nam drugą część cyklu pod zmienionym tytułem.
Doczekaliśmy się, jedna z największych premier tego roku, kontynuacja jednego z największych hitów pod względem dochodu w kinie, czyli nowe dzieło fanatyka wody James Cameron w zeszły weekend pochłonęło kina.
Read MoreAlejandro González Iñárritu ma niezaprzeczalnie bardzo burzliwą karierę, z której wychyla się najbardziej „Birdman” i „Zjawa”, za którą dostał Oscara. Już w nich widoczny był unikalny styl reżysera, jednak nic nie może równać się ze stylem jego nowego dzieła.
Read MoreJapońskie animacje rzadko przebijają się do naszych kin. Tym razem przypadek bezprecedensowy, bo temu się udało, ale na długo po Japońskiej premierze.
Read MoreTwórczość del Toro jest niezwykle baśniowa. Od „Labiryntu Fauna” przez „Hobbita” po najnowszy „Gabinet osobliwości Guillermo del Toro” gdzie mimo horrowości jest to zbiór baśniowych historii. Tym razem bierze się za jedną z największych baśni w historii i robi to w najbardziej baśniowy sposób.
Read MorePolskie kino raz na jakiś czas sięga po problem osób niepełnosprawnych w społeczeństwie. Jednak poza „Chce się Żyć” nie rozeszły się szerzej ani nie wpłynęły na sytuację takich osób, natomiast „Śubuk” ma potencjał na oba, a na pewno to pierwsze, szczególnie w obecnych czasach.
Read MoreKino już wielokrotnie wykorzystywało motyw zabawy czasem, a w tym przypadku mieszania wspomnień z wydarzeniami z teraźniejszości, jednak mało jest filmów, które robią to tak sprytnie i pomysłowo, a zarazem z pełnią uczuć.
Read More